Pojistit online byt, dům, chatu, chalupu či jinou realitu můžete levně na pojištění nemovitosti. Pokud chcete hledat nemovitosti i mimo Brno můžete zkusit celostátní katalog s nabídkou reality.name a nebo pokud bezrealitky pak zkuste pronájem bytu a nebudete platit provizi.Město Brno zvedlo ceny za pronájmy bytů

V bytech pronajatých od města Brna platí teď někteří občané za nájemné více než doposud, a to od prosince loňského roku. Zvýšení nájemného se týká bytů s regulovaným nájemným. Ceny se zvedly např. v lokalitách Brno – střed, Černá Pole, Staré Brno a Pisárky. Např. radnice Brno – střed zvedla některé nájmy i o 40 %, což znamená, že namísto dosavadních asi 67 Kč/ m2 se nyní zaplatí 96 Kč/ m2. Zvyšování nájemného se nedotklo např. bytů ve čtvrtích s nepřizpůsobivými občany, tj. kolem Trnité ulice a v Zábrdovicích.I v bytech, kterých se zvýšení nájemného týká, bylo nebo je možné dosáhnout příznivější ceny za pronájem.

V první řadě bylo možné rozložit si růst nájemného do dvou let s tím, že pak se bude nájemné zvyšovat navíc o inflaci (tzv. smlouvy s inflační doložkou). V takovém případě platí pro rok 2013 cena 77 Kč/ m2, pro rok 2014 cena 88 Kč/ m2 a pro rok 2015 cena oněch 96 Kč/ m2 plus částka odpovídající míře inflace.

Nižší ceny za pronájem se týkají dále bytů nižší kategorie, to znamená, že v bytě není k dispozici základní vybavení. V takových bytech je výše nájemného 87 Kč/ m2. Nutno podotknout, že doposud se za takový byt platilo někdy pouhých 30 Kč/ m2. Takže i v těchto případech si nájemníci od prosince 2012 musí za bydlení hodně připlatit.

Levnější alternativou bydlení v pronájmu od města je tzv. startovací byt, ve kterém může nájemné představovat i pouhých 50 % běžného nájemného, ovšem za předpokladu splnění určitých podmínek.

Na volném realitním trhu se výše nájemného v současné době pohybuje, např. v lokalitě Brno – střed, mezi 140 – 220 Kč/ m2.

Pokud chcete pronajmout svůj byt nebo byt k pronájmu hledáte, neváhejte obrátit se na nás. Poskytujeme fundované služby také pronajímatelům domů či kanceláří a rovněž zájemcům o ně.

 

Datum publikace: 12.1.2013


Více článků z kategorie Články

Více článků z kategorie ČlánkyKontakt: info@realitybrno.info

Hledej: v obci:

 

Reality Brno