Pojistit online byt, dům, chatu, chalupu či jinou realitu můžete levně na pojištění nemovitosti. Pokud chcete hledat nemovitosti i mimo Brno můžete zkusit celostátní katalog s nabídkou reality.name a nebo pokud bezrealitky pak zkuste pronájem bytu a nebudete platit provizi.Daň z nemovitosti 2013 pro města v Jihomoravském kraji.

 

Čas k podání přiznání daně z nemovitosti se krátí. Do 7. února 2013 můžete podat přiznání k dani z převodu nemovitosti pro rok 2013 bez sankce, ale musíte jej přinést osobně na Finanční úřad. Pokud to nestihnete pak sankce nejsou již tak citelné jak dříve. Sankce je stanovena na 0,05%-5% z daně za každý den prodlevy a maximum 300.000 Kč a její výše se odvíjí od toho jak pozdě přiznání k dani podáte. Pokud je pokuta menší než 200 Kč, pak se nepředepisuje.

Špatně se půjde s přiznáním daně z nemovitosti občanům Šlapanic, které zvýšily místní koeficient na úroveň 4 a jednoznačně kralují letošní hitparádě z hlediska výše daně z nemovitosti v Jihomoravském kraji

Musíme upozornit, že minulý rok měnily v souvislosti se změnou zákona o správě daní kompetence Finančních úřadů, musíte se podívat pod, který Finanční úřad spadáte, abyste přiznání k dani nepodali na špatném místě.

V ostatních velkých městech jižní Moravy se daň z realit pro rok 2013 nezměnila. V Brně, Vyškově, Znojmě zůstává daň stejná. V Břeclavi a Hodoníně, klesl počet obyvatel pod zákonem daných  25.000 obyvatel a proto ze zákona klesl koeficient, kterým se násobí základní sazba z daně z nemovitosti ze 2,5 na 2. Bohužel pro občany v Břeclavi..zde mají koeficient stanovený vyhláškou a proto daň klesne pouze bytům samostatně zapsaným v katastru nemovitostí.

Další města mají místní koeficient 1 a proto se daň z nemovitostí nezvyšuje.

 

Datum publikace: 4.2.2013


Více článků z kategorie Články

Více článků z kategorie ČlánkyKontakt: info@realitybrno.info

Hledej: v obci:

 

Reality Brno